T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 

 


Bulunduğunuz Yer: GENEL HABER ARŞİVİ

 MANİSA MİLLETVEKİLİ UĞUR AYDEMİR'DEN DEMİRCİ ZİYARETİ
 

 

Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Demirci'ye ziyaret ederek bir dizi temaslarda bulundu.


 EĞİTİM FAKÜLTESİ YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA BAŞLADI
 

 

Celal Bayar Üniversitesi Demirci Eğitim Fakültesi 2016–2017 Eğitim-Öğretim yılı, 15 Temmuz Şehitleri’ne saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı.

 


 TENEKEDEN YAPTIĞI KEMANLA KAYMAKAMA MÜZİK DİNLETİSİ SUNDU
 

 Demirci ilçesinde tenekeden keman yaparak vatandaşların ilgi odağı olan Sefer Şen, Kaymakam Atila Kantay’ı ziyaret ederek kendi yaptığı teneke kemanla müzik ziyafeti sundu.


 MUHTARLAR’DAN KAYMAKAMA ZİYARET
 

 

Yavaşlar Mahallesi Muhtarı Ünal Çayır Kaymakam Atila Kantay’ı ziyarette bulundular.


 DEMİRCİ’DE GAZİLER GÜNÜ KUTLAMALARI
 

 

Gaziler Günü dolayısıyla Demirci Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. Tören öncesi Halıkent parkında gaziler için düzenlenen kahvaltıdan sonra tören alanına geçildi.


 VALİLİK MAKAMINDAN DUYURU
 

 

Valilik Makamından halkımıza duyuru:


 CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN DEMİRCİ AKINCILARI’NI ANMA VE KURTULUŞ GÜNÜ İLE İLGİLİ KUTLAMA MESAJI
 

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 - 30  Ağustos 2016 tarihinde ilçemizde kutlanan Demirci Akıncıları’nı Anma ve Kurtuluş Günü dolayısıyla göndermiş olduğu kutlama mesajını sizlerle paylaşıyoruz. 


 DEMİRCİ’DE BAYRAMLAŞMA TÖRENİ YAPILDI
 

 

Demirci İlçesi`nde Kurban Bayramı münasebetiyle düzenlenen bayramlaşma töreninde protokol üyeleri, bürokratlar, askeri erkan ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri bir araya geldi.


 DEMİRCİ KAYMAKAMI ATİLA KANTAY'IN KURBAN BAYRAMI MESAJI
 

 

Demirci Kaymakamı Atila Kantay Kurban Bayramı öncesinde ilçe halkının bayramını kutlayan bir mesaj yayınladı.


 İLÇEMİZDE BAYRAMLAŞMA BAYRAMIN İKİNCİ GÜNÜ
 

 

İlçemizde Kurban Bayramında bu yıl ki bayramlaşma töreni Bayramın ikinci günü 13 Eylül 2016 Salı günü saat 10.00 – 10.45 arasında Demirci Belediye Hizmet Binası önünde yapılacak.


 MİLLİ MÜCADELE KAHRAMANLARI SINDIRGI'DA ANILDI
 

 

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde Yunan Kuvvetlerine karşı mücadele etmiş ve bu uğurda şehit düşen Milli Mücadele Kahramanları mezarı başında Sındırgı, Gördes ve Demirci ilçelerinin katılımı ile anıldı.


 DEMİRCİ AKINCILARINI ANMA VE KURTULUŞ GÜNÜ AÇILIŞ PROGRAMI
 

 Demirci Akıncılarını Anma ve Kurtuluş Günü açılış programı.


 DEMİRCİ AKINCILARI'NI ANMA GÜNÜ TV PROGRAMI
 

 Demirci akıncılarını Anma ve Kurtuluş Günü Manisa Medya Tv 'de canlı olarak yayınlanan töreni yoğun istek üzerine sitemizden paylaşıyoruz.


 KAYMAKAM KANTAY’DAN TEŞEKKÜR ZİYARETLERİ
 

 

Demirci Kaymakamı Atila Kantay, Demirci Akıncıları Anma ve Demirci’nin Kurtuluşu etkinliklerinde kapsamında destek sağlayan kurum ve kişilere teşekkür ziyaretinde bulundu.


 İZCİLERDEN KAYMAKAMA VEDA ZİYARETİ
 

 

Demirci Akıncılarını Anma ve Demirci’nin Kurtuluşu etkinlikleri kapsamında ilçeye bağlı Sarıçayır Mesire alanında kamp kuran Türkiye İzcilik Federasyonu izcileri  kamp bitiminde Kaymakam Atila Kantay’a veda ziyaretinde bulundular.


 DEMİRCİ AKINCILARI İZCİ KAMPI'NDA SON ATEŞ YANDI
 

 

Demirci Akıncıları Milli Bilinç Kampı’nda kampa giren izciler, kampın son gününde "Ateş Gecesi" düzenleyerek vedalaştılar. Yavrukurtlar, yanan ateşin etrafında "Ateş Valsi" yaparak, kampta öğrendikleri çeşitli gösterileri final gecesinde izleyicilerin beğenisine sundular.


 DEMİRCİLİLER ATALARINI ANDI
 

 

Demirci Kaymakamlığı ve Demirci Belediyesince yapılan Demirci Akıncıları  Anma Programı muhteşem bir fener alayı yürüyüşü ve düzenlenen program ile taçlandırıldı.

 


 AKINCI YOLU TÖRENLE AÇILDI
 

 

Demirci Kaymakamlığı ve Demirci Belediyesi tarafından düzenlenen Demirci Akıncıları anma programına katılmak üzere ilçemize gelen Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Demirci Akıncıları yolunun da açılışını gerçekleştirdi.


 GARNİZON KOMUTANI ERSOY YÜZBAŞILIĞA TERFİ ETTİ
 

 

Demirci Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Ali Alka Ersoy, bir üst makama terfi ederek Yüzbaşı rütbesini aldı.


 TÜRKİYE İZCİLİK FEDARASYONUNDAN KAYMAKAMA ZİYARET
 

 

Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Hasan Subaşı, İstanbul İl Temsilcisi Ramazan Kartal Demirci Kaymakamı Atila Kantay’ı makamında ziyaret ettiler.


 DEMİRCİ AKINCILARINA DESTEKLER SÜRÜYOR
 

 

Demirci Kaymakamlığı ve Demirci Belediyesi tarafından 29 Ağustos 2016 tarihinde yapılacak Demirci Akıncıları anma etkinlikleri çerçevesinde ilçede yapılan çalışmalar göz dolduruyor.

 


 DEMİRCİ AKINCILARI MİLLİ BİLİNÇ KAMPI İZCİLERİNDEN KARAOKLAR ÇİFTLİĞİNE ZİYARET
 

 Türkiye İzcilik Federasyonunca Sarıçayır Mesire alanında kamp kuran izci grupları Demirci ilçesine 3 km mesafedeki Karaoklar Doğal Yaşam, Ekolojik Hayat, Çevre, Organik Tarım, Üretim çiftliğini ziyaret ettiler.


 DEMIRCI’DE 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMALARI
 

 

30 Ağustos Zafer Bayramı törenleri Demirci ilçesinde Belediye hizmet binası önünde düzenlenen törenle kutlandı.


 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI RESMİ PROGRAMI
 

 30 Ağustos 2016 Salı günü kutlanacak olan Zafer Bayramı'nın 94. yıl dönümü resmi programı yayınlandı.


 DEMİRCİ AKINCILARI MİLLİ BİLİNÇ KAMPI BAŞLADI
 

 

Türkiye İzcilik Federasyonu izcileri 29-31 Ağustos tarihlerinde 4 günlük Demirci Akıncıları Milli Bilinç kampı için Akıncı Yol güzergahı üzerinde bulunan Sarıçayır mesire alanında kamp kurdular.


 DEMİRCİ AKINCILARININ ANLATILDIĞI TV PROGRAMI
 

 

Demirci Kaymakamı Atila Kantay ve Belediye Başkanı Selçuk'un, canlı yayın konuğu olarak katıldığı Ege Televizyonu " Hayatın İçinden " programınının yayınını sizlerle paylaşıyoruz.


 CANLI YAYINDA DEMİRCİ AKINCILARI ANLATILDI
 

 

Demirci Kaymakamı Atila Kantay ve Belediye Başkanı Selçuk'un, canlı yayın konuğu olarak katıldığı Ege Televizyonu " Hayatın İçinden " programı ilgi ile izlendi.


 KAYMAKAM KANTAY’DAN BÜYÜKŞEHİR’E ZİYARET
 

 

Demirci Kaymakamı Atilla Kantay, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Genel Sekreter Halil Memiş’i 29 Ağustos Pazartesi günü gerçekleştirilecek ‘Demirci Akıncıları’nı Anma ve Demirci’nin Kurtuluş Günü’ etkinliklerine davet etti.


 BÜYÜK AKINCILAR YÜRÜYÜŞÜNE 5 GÜN KALDI
 

 İlçemizde 27-31 Ağustos tarihleri arasında Demirci Kaymakamlığı ve Demirci Belediyesi organizasyonu ile “DEMİRCİ AKINCILARI MİLLİ BİLİNÇ KAMPI VE KURTULUŞ GÜNÜ” programı yapılacaktır.


 DEMİRCİ’NİN HALİL İNALCIK’I YUSUF CANLI’DAN KAYMAKAMA ZİYARET
 

 

Demirci ilçesinde yaşayan 96 yaşında ki Yusuf Canlı adeta yaşayan tarih. İlçe Kaymakamı Atila Kantay’ın makamında bir süre sohbet ettiği Yusuf dede 96 yıldır Demirci ilçesinde yaşıyor.


 LYS 2016 YERLEŞTİRME SONUÇLARI
 

 Öğrencilerin merakla beklediği Lisans yerleştirme sonuçları  10 Ağustos 2016 Çarşamba günü açıklanmıştı.


 TEOG SONUÇLARI AÇIKLANDI. İŞTE SONUÇLAR!
 

 TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı. Tüm Türkiye’de temel öğretimden orta öğretime geçecek öğrencilerin beklediği duyuru yapıldı 


 YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜNE VEDA YEMEĞİ
 

 

Demirci Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü iken Kuşadası Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğüne tayini çıkan Özlem Yumlu Hekimoğlu için veda niteliğinde akşam yemeği düzenlendi.

 


 DEMOKRASİ NÖBETİNİN SON GÜNÜNDE DEMİRCİLİLER MEYDANLARDA BULUŞTU
 

 Demirci ilçesinde 26 gündür devam eden demokrasi nöbeti, Belediye hizmet binası önünde tamamlandı.


 MANİSA VALİMİZ İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ
 

 

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Demirci İlçesine ziyarette bulundu.


 MANİSA’DA ON BİNLER ‘DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİ’NDE BULUŞTU
 

 

15 Temmuz’da FETÖ/PDY tarafından yapılan darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla tüm Türkiye’de başlayan demokrasi nöbetleri, İstanbul Yenikapı’da yapılan ve 81 il merkezinde aynı anda gerçekleştirilen Demokrasi ve Şehitler Mitingi İle taçlandırıldı.


 MANİSA DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MİTİNGİNE BEKLİYORUZ
 

 07.08.2016 Pazar günü Manisa Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilecek olan Manisa Demokrasi ve Şehitler Mitingine tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz.


 DEMİRCİ HÜNNABI TANITILMAYA DEVAM EDİYOR
 

  05.08.2016 Cuma günü saat 20:00'de Çiftçi TV'de yayınlanacak olan program ile Demirci Ziraat Odasınca Demirci Hünnabı yetiştiriciliği ve Demirci Hünnabı hakkında bilgi verilecektir.


 DEMOKRASİ NÖBETİNİN 16. GÜNÜNDE GENÇLERİMİZ ASKERE COŞKU İLE UĞURLANDI
 

 

15 Temmuz 2016 günü gerçekleşen darbe girişiminin ardından meydanları bir an olsun bırakmayan vatandaşlarımız, yine coşku ile meydanları doldurarak vatani hizmetini yapmak üzere askere gidecek olan gençlerimizi askere uğurladılar.


 15 TEMMUZ DAYANIŞMA KAMPANYASI İLE İLGİLİ 2016/18 SAYILI BAŞBAKANLIK GENELGESİ 25.07.2016 TARİH VE 29781 SAYILI RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI
 

 

15 Temmuz Dayanışma Kampanyası İle İlgili 2016/18 Sayılı Başbakanlık Genelgesi 25.07.2016 Tarih ve 29781 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlandı. DEMİRCİ’DE DEMOKRASİ NÖBETİ SÜRÜYOR
 

 Demokrasi nöbetinde Demirci ilçesinde vatandaşlara seslenen Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Bin yıldır bu topraklardayız. Her darbe kültürümüze mal oldu, fakirleştirdi. Darbe istemiyoruz. Dünyadaki büyük imparatorlukları biz kurduk. Böyle bir milletin çocukları darbe ile yönetilemez.” Dedi.


 MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK MİTİNGİ DÜZENLENDİ
 

 

Tüm Yurt genelinde olduğu gibi İlçemizde de darbe girişimini binlerce vatandaşımız tarafından protesto edildi.


 208 DEMOKRASİ ŞEHİDİMİZ İÇİN GIYABİNDE CENAZE NAMAZI KILINDI
 

 

15 Temmuz 2016 günü Terör örgütü Feto  mensuplarının darbe girişiminde vatanı Milleti için canlarını hiçe sayarak şehit düşen vatandaşlarımız için gıyabinde cenaze namazı kılındı. Namaz öncesi İlçe Müftüsü İdris Başkıran tarafından  Demokrasi Şehitlerimiz için dua edildi.


 DEMİRCİ KAYMAKAMI ATİLA KANTAY RAMAZAN BAYRAMI MESAJI YAYINLADI
 

 

Demirci Kaymakamı Atila Kantay Ramazan Bayramı münasebeti ile yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;


 KARAOKLAR EKOLOJİK HAYAT ÇİFTLİĞİNDE UĞUR BÖCEKLERİ GİRİŞİMCİLİK VE ÜRETİM KAMPINDA ÖĞRENCİLER SERTİFİKALARINI TÖRENLE ALDI
 

 

Demirci İlçe Merkezine yaklaşık olarak 3 km uzaklıkta olan ve 150 dönüm arazi ü zerine kurulan Karaoklar Ekolojik Hayat Çiftliğinde Uğur Böcekleri Girişimcilik ve Üretim Kampına katılan öğrencilere sertifika töreni düzenlendi.


 DEMİRCİ KAYMAKAMI ATİLA KANTAY KADİR GECESİ MÜNASEBETİ İLE MESAJ YAYINLADI
 

 

Demirci Kaymakamı Atila Kantay Kadir Gecesi Dolayısıyla Mesaj Yayınladı.

Kadir Gecesi'nin kulun, Allah'a en yakın olduğu gecelerin önemlisi olduğunu vurgulayan Kantay, şunları kaydetti;


 KORUYUCU AİLE SEMİNERİ DÜZENLENDİ
 

 

Manisa Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttükleri  tüm ilçelerde periyodik zamanlar çerçevesinde yapılan Koruyucu aile toplantısı Demirci Ticaret ve Kültür Merkezinde yapıldı.


 KAMU ÇALIŞANLARINA İDARİ İZİN
 

 İçişleri Bakanlığı İlleri İdaresi Genel Müdürlüğünün 28.06.2016 tarih ve 4776 sayılı yazısında;


 ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ İLE İFTAR YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELİNDİ
 

 

Her yıl olduğu gibi bu yılda, Demirci Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Şehit ve Gazi aileleri iftar programında bir araya gelindi.


 BİR GÜNLÜK MİLLİ YAS İLAN EDİLDİ
 

 

Başbakanlık resmi internet sitesinde yer alan 29.06.2016 tarihli basın açıklamasında;


 KAYMAKAM ATİLA KANTAY’DAN BELEDİYE BAŞKANINA ZİYARET
 

 Demirci Kaymakamı Atila Kantay 24 Haziran 2016 Cuma günü Belediye Başkanı Selami Selçuk’u ziyaret etti. Demirci Kaymakamı Kantay İlçe girişine monte edilen Demirci Akıncıları tabelasının yapımından dolayı Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk’a teşekkür etti.


 KÜÇÜK İZCİLERDEN KAYMAKAM KANTAYA DEMİRCİ AKINCILARI TABLOSU
 

 

   İlçemiz Mustafa Zehra Saliha Kul 4/A sınıfı öğrencileri Zehra Gündoğmuş, Elif Çilengir ve Tarık Kaygısız İzcilik çalışmaları kapsamında kıl testere çalışması ile Demirci Akıncıları Logosunu Kaymakam Atila Kantaya takdim ettiler. 


 ALMANYA-MACARİSTAN ZİYARETİ DÖNÜŞÜ KAYMAKAM ATİLA KANTAYA ZİYARET
 

 Hayat boyu Mesleki Rehberlik ve Kariyer Danışmanlığında AB Boyutu isimli proje kapsamında Almanla ve Macaristana giden öğretmenler Demirci Kaymakamı Atila Kantay’ı ziyaret etti.  


 AŞIRI SICAKLARDAN DOLAYI 2 GÜN İDARİ İZİN VERİLDİ
 

 Kaymakamlık makamından;  ilçemizde 20.06.2016 Pazartesi günü sıcaklığın 37 ile 38 derece civarında olacağı beklenmekte olup,


 PROJE OFİSİ, YABANCI DİL SINIFI ÖĞRENCİLERİ MEZUNİYET DİPLOMALARINI ALDILAR
 

 

Demirci Kaymakamlığı AB ve Proje Koordinasyon Ofisince düzenlenen okul öncesi yabancı dil eğitimi projesi kapsamında eğlenerek oyunlarla yabancı dil ile tanıştırılan ilk grup eğitimini tamamladı. 


 İRLANDA DÖNÜŞÜ KAYMAKAM KANTAY’A ZİYARET
 

 

“Öğretmenler Öğreniyor” isimli proje kapsamında İrlanda’ya giden Ziya Gökalp Nurettin Kelem Ortaokulu İdareci ve Öğretmenleri, Demirci Kaymakamı Atila Kantay’ı makamına ziyaret etti.


 DEMİRCİ’DE TAYİNİ ÇIKAN CUMHURİYET BAŞSAVCISI AHMET ŞEVKEN İLE DEMİRCİ HAKİMİ ERTUĞRUL DÜŞKÜN İÇİN VEDA PROĞRAMI DÜZENLENDİ
 

 

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) kararnamesi ile tayinleri çıkan Demirci Adliyesi'nde görevli savcılarından Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Şevken ile Demirci Hakimi Ertuğrul Düşkün’e Demirci Kaymakamlığı tarafından veda yemeği verildi.


 DEMİRCİ’NİN ZEYTİNYAĞI KOMİLİ İLE TÜRKİYE’YE AÇILIYOR
 

 

Demircide üretilen zeytinyağları Dünyada ismini zeytinyağı ile duyuran Komili firmasıyla ülke geneline ulaşıyor.


 DEMİRCİ AKINCILARI LOGOSU YAYILIYOR
 

 

Demirci Akıncıları logosu için ilçemiz Demirci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri tarafından hazırlanan ürünler Demirci Kaymakamı Atila Kantay’a sunuldu.


 İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE İADEİ ZİYARET
 

 

31.05.2016 Tarihinde görevine başlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yangın’ı Demirci Kaymakam Atila KANTAY makamında ziyarette etti. GELECEĞİN BİLİM DÜNYASINDA GENÇLİĞİN YERİ SÖYLEŞİSİ DÜZENLENDİ
 

TÜBİTAK’ın Bilim Söyleşileri kapsamında Demirci Kaymakamlığınca,  Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi'nin, organizasyonu Geleceğin Bilim Dünyasında Gençliğin Yeri Söyleyişisi düzenlendi.


 İTALYADAN DÖNÜŞÜ 60 PROJE KATILIMCISI İLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
 

 

Demirci Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanıp yürütülen 2015 yılı teklif döneminde Türkiye Ulusal Ajansınca onaylanan, Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından 112.263 Avro ile desteklenen Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenici Hareketliliği Projesi ‘nin hareketlilik faaliyetleri Demirci Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin İtalya akışı ile tamamlandı.


 DEMİRCİ KAYMAKAMI ATİLA KANTAY RAMAZAN AYI MESAJI YAYINLADI.
 

 Demirci Kaymakamı Atila Kantay, Ramazan Ayı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Ramazan Ayının bütün İslam alemine huzur ve barış getirmesini dileyen Kantay mesajında şu ifadelere yer verdi:


 AK PARTI İLÇE TEŞKİLATINDAN KAYMAKAM ATİLA KANTAY’A ve PROJE EKİBİNE TEŞEKKÜR ZİYARETİ
 

 

Demirci Ak Parti İlçe Teşkilatı Demirci Kaymakamı Atila Kartay’ı Demirci Kaymakamlık AB ve Proje Koordinasyon Ofisinde ziyaret etti.


 KAYMAKAM KANTAY’DAN GÖREV SÜRESİ DOLAN VAKIF ÜYELERİNE TEŞEKKÜR BELGESİ
 

 

Vakıf Mütevelli Heyeti toplantısı 2 Haziran 2016 Perşembe günü saat 14:00’da Kaymakamlık Proje Ofisinde Mütevelli Heyeti Başkanı Demirci Kaymakamı Atila Kantay Başkanlığında gerçekleştirildi.


 DEMİRCİ’YE TARİHİ BAŞARI KAZANDIRAN ÖĞRENCİLERDEN KAYMAKAMA ZİYARET
 

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi tarafından koordine edilen, Manisa ili ve ilçelerinin coğrafi, kültürel, tarihi özelliklerini konu alan “Şehrim Benim Evim Projesi” kapsamında Manisa’da 224 ortaokulun 5. Sınıf öğrencileri arasında düzenlenen bilgi yarışmasının final müsabakası 26 Mayıs Perşembe günü Manisa Eğitim Araçları Salonu’nda yapılmıştı.


 YAĞLI BOYA TEKNİĞİYLE YAPILAN ESERİ KAYMAKAMA TAKDİM ETTİLER
 

 

Celal Bayar Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde öğretim gören öğrenciler Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Seyhan Terzi ile birlikte Demirci Kaymakamı Atila Kantay’ı makamında ziyarette bulundular.


 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN KAYMAKAMA ZİYARET
 

 

Demirci ilçesine yeni atanan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yangın ve beraberinde Manisa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Fevzi Yüksel, Abdullah Ölmez ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cezmi Yıldırak Demirci Kaymakamı Atila Kantay’ı makamında ziyaret ettiler.


 EĞİTİM FAKÜLTESİ VE MYO'DA MEZUNİYET ŞENLİKLERİ BAŞLADI
 

 

(CBÜ) Celal Bayar Üniversitesi Demirci Eğitim Fakültesinin 24. ve Meslek Yüksek Okulu'nun 21. dönem mezuniyet şenlikleri 30 Mayıs 2016 Pazartesi günü start aldı.

 


 KREDİ YURTLAR KURUMUNDA RESİM SERGİSİ AÇILDI.
 

 

Üniversite öğrencilerine yönelik Kredi Yurtlar Kurumu Akademik Programı kapsamında 2015-2016 eğitim öğretim yılı içerisinde yapılan resim çalışmaları sergilendi.


 KULA KAYMAKAMINDAN ZİYARET
 

 Kula Kaymakamı Murat Güven Demirci Kaymakamı Atila Kantay’ı makamında ziyaret etti


 HİKMET ARSAL ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ YIL SONU ETKİNLİĞİNİ SERGİLEDİLER
 

 

Demirci Hikmet Arsal Anaokulu öğrencilerinin düzenlediği yıl sonu etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.


 KAYMAKAMLIK PROJE OFİSİNDEN BİR BÜYÜK BAŞARI DAHA! 302.210.00 -TL HİBE YOLDA…
 

 

Demirci Kaymakamlık AB ve Proje Koordinasyon Ofisi tarafından hazırlanan, Demirci İlçe Emniyet Müdürlüğünün başvuru sahibi olduğu “ÇOGEP-Elimden Tutar Mısın?” Projesi 302.210.00-TL hibe almaya hak kazandı.


 DEMİRCİ KAYMAKAMI ATİLA KANTAY'A ZİYARET
 

 

Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında Demirci Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Birol Güneş ve Kurum çalışanları Demirci Kaymakamı Atila Kantay’ı ziyaret etti.


 KAYMAKAMIMIZ ATİLA KANTAY'IN BERAT KANDİLİ MESAJI
 

 

Demirci Kaymakamı Atila Kantay, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


 İLÇEMİZDE 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
 

 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Demirci'de düzenlenen törenlerle coşku içinde kutlandı.


 DEMİRCİ KAYMAKAMI ATİLA KANTAY’A ZİYARET
 

 Almanya Duisburg şehrinin Halk Eğitim Merkezi Proje Koordinasyon Şube Müdürü Dr. Aydin Sayılan, eşi Fatma ve kızı Görkem Sayılan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdür Ünal Öcan, Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Pınar Evren Demirci Kaymakamı Atila Kantay’ı ziyaret ettiler.


 19 MAYIS 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI TÖREN PROGRAMI YAYINLANDI.
 

 

19 Mayıs 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Tören Programı Yayınlandı. 19 Mayıs 2015 Salı Günü Törenler Saat 10:00'da Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı Spor Tesislerinde Yapılacak. Tören Programı;


 MÜCAHİT KAYMAKAM İBRAHİM ETEM AKINCI VE DEMİRCİ AKINCILARI DÜZENLENEN POGRAM İLE ANILDI
 

 

Demirci Kaymakamlığı tarafından, Milli Mücadele Kahramanı Kaymakam İbrahim Etem Akıncı ve Demirci Akıncıları için anma programı düzenlendi.


 DEMİRCİ AKINCILARI İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF OKUNDU
 

 Mücahit İbrahim Etem Akıncı ve Demirci Akıncıları anısına Mevlid-i Şerif okundu.


 20 YILLIK TAPU MESELESİ HALLEDİLDİ
 

 Yeşiloba mahallesinin 20 yıllık tapu meselesi çözüme kavuştu.


 GELENEKSEL OLARAK DÜZENLENEN HİSAR KERMESİ AÇILDI
 

 

İlçemizde yardıma muhtaç öğrenciler için her yıl geleneksel olarak düzenlenen Hisar Kermesi düzenlenen tören ile açıldı.


 DEMİRCİ KAYMAKAMI ATİLA KANTAY HAYIR YEMEKLERİNE KATILDI.
 

 

Demirci ilçesine bağlı köylerde bahar mevsimi ile birlikte yapılan hayır yemeği etkinlikleri bu hafta da birçok mahallemizde vatandaşlarımızın yoğun katılımı ile gerçekleşti.


 ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
 

 

Demirci Kaymakamı Atila KANTAY Anneler Gününü nedeniyle kulama mesajı yayınladı.


 ÖĞRETMENLERİMİZ İRLANDA'YA GİDİYOR.
 

 

Erasmus+ Personel Hareketliliği Projesi ile 8-20 Mayıs tarihleri arasında İngilizce Dil Eğitimi ve Eğitimde Teknoloji Kullanımı Kursu almak üzere Ziya Gökalp Nurettin Kelem Ortaoklu öğretmenleri İrlanda´nın başkenti Dublin´e hareket edeceklerdir.


 HEMŞİRELER İTALYA YOLCULUĞU ÖNCESİ DEMİRCİ KAYMAKAMINI ZİYARET ETTİLER
 

 

08.05.2016 tarihinde İtayla’nın Modena şehrine hareket edecek olan Demirci Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri Demirci Kaymakamı Atila Kantay’ı ziyaret ettiler.


 KUT’ÜL AMARE ZAFERİ 100. YILDÖNÜMÜ KONFERANSI
 

 (CBÜ) Celal Bayar Üniversitesi Demirci Eğitim Fakültesi Basri Koçyiğit Konferans Salonunda Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen Kut’ül Amare Zaferi’nin 100. yıldönümünde programı düzenlendi.


 KAYMAKAM KANTAY'DAN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI
 

 

Demirci Kaymakamı Atila Kantay, Miraç kandili mesajında İslam aleminin ve tüm Demircililerin Miraç kandilini kutladı.


 İL JANDARMA KOMUTANLIĞINDAN KAYMAKAMA ZİYARET
 

 

İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Yasin Şahin Demirci Kaymakamı Atila Kantay’ı makamında ziyaret etti.


 DEMİRCİ’DE 23 NİSAN COŞKUSU
 

 

Demirci ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerle coşku içinde kutlandı.


 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI
 

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenleri aşağıdaki şekilde yapılacaktır.


 İHL’DEN KUTLU DOĞUM HAFTASI PROGRAMI
 

 

Demirci İmam Hatip Lisesi tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleşen program yoğun ilgi gördü.


 GENÇ ÇİFTÇİ PROJELERİNİN DESTEKLENMESİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
 

 05.04.2016 tarihinde yayınlanan ‘’KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİ KAPSAMINDA GENÇ ÇİFTÇİ PROJELERİNİN DESTEKLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ (TEBLİĞ NO: 2016/16)’’ kapsamında Demirci İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personellerince bilgilendirme toplantısı düzenlendi.


 ORGANİK YOLCULUK’ PROJE EKİBİ VALİ BEKTAŞ’I ZİYARET ETTİ
 

 

Demirci Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Ofisince hazırlanan “Organik Yolculuk” Projesi kapsamında İtalya’ya teknik gezi yapan heyet Vali Erdoğan Bektaş’ı ziyaret etti.


 RADYO PROGRAMINDA DEMİRCİ AKINCILARI KONUŞULDU
 

 

TRT’nin Kent Radyo İzmir’de ilgiyle takip edildiği programlarından “Saat Kulesi” programında Demirci Akıncıları” konuşuldu.


 KUR’AN-I KERİM MEAL YARIŞMASI 21 NİSAN’DA YAPILIYOR
 

 

Demirci İmam Hatip Lisesi ile İstanbul’da faaliyet gösteren Sancaktepe İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (SİMMDER) arasında imzalanan protokol doğrultusunda, 21 Nisan 2016 Perşembe günü Kur’an-ı Kerim Meal Yarışması yapılacağı belirtildi.


 İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNDEN KAYMAKAMA ZİYARET
 

 14–20 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kutlu Doğum Haftası Kutlama etkinlikleri kapsamında Demirci İlçe Müftüsü İdris Başkıran beraberinde din görevlileri ile birlikte Demirci Kaymakam'ı Atila Kantay’a ziyarette bulundular.


 KODLA MANİSA’NIN DEMİRCİ ATÖLYESİ AÇILDI
 

 Manisa Valisi Sayın Erdoğan Bektaş öncülüğünde il genelinde başlatılan ‘Kodla(Ma)nisa Projesi’nin Demirci atölyesi açıldı.


 İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN KAYMAKAMA ZİYARET
 

 

10 Nisan 1845 yılında kurulan Polis teşkilatının kuruluşunun 171. Yıldönümü münasebetiyle Demirci İlçe Emniyet Müdürü Cenk Gedik ve İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli Demirci Kaymakamı Atila Kantay’ı makamında ziyaret ettiler.


 GENÇ ÇİFTÇİYE DESTEK
 

 “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında, Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi hakkındaki tebliğ 05.04.2016 tarihli(TEBLİĞ NO: 2016/16) resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir,


 KAYMAKAM ATİLA KANTAY’DAN REGAİP KANDİLİ MESAJI
 

 

Demirci Kaymakamı Atila Kantay Regaip Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. Kaymakam Kantay, yayınladığı mesajında şu sözlere yer verdi.


 KAYMAKAM KANTAY’DAN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE KUTLAMA ZİYARETİ
 

 

Polis Teşkilatının 171. yılı dolayısıyla Demirci Kaymakamı Atila Kantay İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli personel ve Emniyet Müdürü Cenk Gedik’i makamında ziyaret ederek günlerini kutladı.


 ELEKTRİK KESİNTİSİ YAPILACAK!
 

 

GDZ Elektrik Dağıtım Genel Müdürlüğü Demirci ilçe İşletme Yönetmeliğince aşağıda bulunan yerlerde programlı elektrik kesintisi yapılacaktır.


 ZAFER KALKINMA AJANSI 2016 YILI PROJE TEKLİF ÇAĞRILARI BİLGİ NOTU VE BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI TAKVİMİ YAYINLANDI.
 

 

Zafer Kalkınma Ajansı 2016 Yılı Proje Teklif Çağrıları Bilgi Notu Ve Bilgilendirme Toplantıları Takvimi Yayınlandı.


 “MEHMET AKİF RUHU HER YERDE YAŞATILMALI”
 

 

Manisa Milletvekili Prof. Dr. Selçuk Özdağ, “Mehmet Akif ruhunu her yerde yaşatılması gerektiğini belirtti.


 ORGANİK YOLCULUK PROJESİ KAPSAMINDA İTALYA’DA BULUNAN TEKNİK EKİP CREA HAYVANCILIK ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜNE ZİYARETTE BULUNULDU.
 

 Organik yolculuk projesi kapsamında İtalya’da bulunan teknik ekip, çalışmalarına Roma’da devam etti. Bu kapsamda CREA Hayvancılık Araştırma Enstitüsüne ziyarette bulunuldu.


 İTALYADA TENUTA CARELLİ MARKASINA SAHİP ÇİFTLİK ZİYARET EDİLDİ
 

 Organik yolculuk projesi kapsamında İtalya-bari’de bulunan teknik ekip zeytin, kayısı, badem, üzüm, kiraz, çayır ve mera alanında organik tarım yapan Tenuta Carelli markasına sahip bir çiftliği ziyaret ederek çalışmalarını sürdürdü


 İTALYADA BULUNAN ORGANİK YOLCULUK PROJE EKİBİ ZEYTİNYAĞI PANEL TESTİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
 

 

Organik Yolculuk Projesi kapsamında İtalya’da bulunan teknik ekip çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Bu kapsamda Bari şehrinde bulunan IO-BIO’de zeytin yağı tadım panel testine katılan ekibimiz zeytin yağı tadım konusunda bilgi sahibi oldu.


 KAMU KURUMLARINDA MESAİ SAATLERİNDE DEĞİŞİKLİK
 

 

Manisa Valiliği’nce yapılan açıklamada, “Kamu Kurum ve Kuruluşlarında mesai saatlerinde değişikliğe gidildiği belirtildi. 28 Mart 2016 tarihinden itibaren Sabah 08.00–12.30 Öğle 13.30–17.00 olarak değiştirilmiştir." denildi.


 İZMİR’DEN ŞİİR İMBATI DEMİRCİ’DE ESTİ
 

 

Eğitim Fakültesi’nin desteğiyle Demirci’li Zafer Dilşeker’in Moderatörlüğünde “İzmir’den Şiir İmbatı “ isimli dinleti seyircilere duygusal anlar yaşattı.


 ORGANİK YOLCULUK PROJESİ KAPSAMINDA İTALYA'DA İNCELEMELER DEVAM EDİYOR
 

 

Organik yolculuk projesi kapsamında İtalyada bulunan teknik ekip (CIHEAM) Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü’ne ziyarette bulunuldu. 


 ORGANİK YOLCULUK PROJESİ KAPSAMINDA İTALYA’DAN İLK İZLENİMLER
 

 

Organik Yolculuk projesi kapsamında İtalya’ya yapılan teknik gezide ilk olarak De Carlo organik zeytinyağı fabrikasına ziyaret gerçekleştirildi.


 DEMİRCİ’DE 18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ PROGRAMI
 

 Demirci ilçesinde, 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla anma programı düzenlendi.


 18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ RESMİ PROGRAMI
 

 18 Mart Şehitler günü dolayısı ile ilçemizde düzenlenecek olan resmi program yayınlandı.


 AFET MÜDAHALE EKİPMANI TEMİNİ PROJESİNDE İMZALAR ATILDI
 

 

Japonya'nın ulusal, yerel destek projeleri kapsamında Demirci Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Merkezince bir süre önce hazırlanan A.F.A.D. projesi ile Demirci'ye arama kurtarma aracı kazandırılacaktır.


 KAYMAKAM KANTAY DOKTORLARIN TIP BAYRAMINI KUTLADI
 

 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Demirci Kaymakamı Atila Kantay mesaj yayınladı.


 İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ
 

 

İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma programı Demirci Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesi tarafından organize edilen program ile Ticaret ve Kültür Merkezi konferans salonunda saat 10.00’da yapıldı.


 ÖĞRETMEN ADAYLARINDAN KAYMAKAMA ZİYARET
 

 

Demirci’li öğretmen adayları Demirci Kaymakamı Atila Kantay’ı ziyaret ettiler.


 EĞİTİM KURSUNA KATILAN KURSİYERLERE BELGELERİ VERİLDİ
 

 

Girişimcilik ve Uygulamalı İthalat-İhracat Eğitimi kursuna katılan 35 kursiyer belgelerini almaya hak kazandı. Demirci Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda düzenlenen törenle kursiyerlere belgeleri takdim edildi.


 TURGUTLU KAYMAKAMI DEMİRCİ KAYMAKAMINI ZİYARET ETTİ
 

 

Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan Demirci Kaymakamı Atila Kantay’ı makamında ziyaret etti.


 DEMİRCİ KAYMAKAMI ATİLA KANTAY’A ZİYARET
 

 

Diyanet İşleri Başkanlığından Başmüfettiş Hasan Ali Yıldız, Müfettiş Yardımcısı İbrahim Öztürk ile Demirci Müftüsü İdris Başkıran Demirci Kaymakam Atila Kantay’ı Makamında ziyaret ettiler.


 GENÇ ÇİFTÇİLERE KIRSAL KALKINMA HİBE DESTEKLERİ BAŞLIYOR
 

 

Kırsal kalkınma destekleri kapsamında genç çifti projelerinin desteklenmesine ilişkin karar 26.02.2016 tarihli resmi gazetede yayınlanmıştır.


 DEMİRCİMİZİN İLK MAGNETİ HAYIRLI OLSUN! YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ.
 

 

Demircimizin hediyelik eşya anlamında tarihimizi simgeleyen ilk magneti hayırlı olsun.


 VERGİ HAFTASINDA KAYMAKAMA ZİYARET
 

 

Vergi Haftası kapsamında Demirci Vergi Dairesi çalışanları Demirci Kaymakamı Atila Kantay’ı ziyaret etti.


 SERKAN'IN PROJESİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU
 

 

Android fikirleri geliştirmek amacıyla Bağımsız Android Geliştiricileri Grubu tarafından 01–22 Ocak 2016 tarihinde gerçekleştirilen “Bir Android Fikrim Var” konulu android fikir yarışmasında birinci olan Serkan Yılmaz ve Danışman Öğretmen Ahmet Raşit Petekci’ye Demirci Kaymakamı Atila Kantay başarılar dikeklerinde bulundu.


 İL DERNEKLER MÜDÜRÜNDEN KAYMAKAMA ZİYARET
 

 

Manisa Valiliği İl Dernekler Müdürü Tekin Güzel, Demirci Kaymakamı Atila Kantay’ı ziyaret etti


 DEMİRCİ’YE BİRİNCİLİĞİ GETİREN HALK OYUNLARI EKİBİNDEN KAYMAKAMA ZİYARET
 

 

Manisa ‘da yapılan Okullar ve Kulüpler arası Halk oyunları yarışmasından Demirci’ye birinciliği getiren halk oyunları ekibi Demirci Kaymakamı Atila Kantay’ı ziyaret etti.


 KÜÇÜK İSMAİL’İN HAYALİ
 

 Demirci ilçesine bağlı Kerpiçlik Mahallesinde menenjit hastalığı geçiren ve Demirci Devlet Hastanesine kaldırılan ve tedavisi için hava ambulansı ile Manisa’ya oradan da İzmir’e sevk edilip sağlığına kavuşan İsmail Yalçın (6) helikopter pilotu olmak istiyor. 


 MANİSA VALİSİ ERDOĞAN BEKTAŞ’TAN YEŞİLOBA’YA SÜPRİZ ZİYARET
 

 

Manisa Valisi Sayın Erdoğan Bektaş hafta sonunda sürpriz bir ziyaret gerçekleştirerek Demirci’ye bağlı Yeşiloba Muhtarı Erdoğan Köse’nin misafiri oldu.


 SÖZLEŞMELİ ER VE ERBAŞ ALIMLARI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
 

 

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın ihtiyaç duyduğu kadro görev yerlerindeki personel ihtiyacını karşılamak amacıyla sözleşmeli er ve erbaş alacağı bildirildi.


 DEMİRCİ HALK OYUNLARI YARIŞMASINDA BİRİNCİ OLDU
 

 

Manisa ‘da yapılan Okullar ve Kulüpler arası Halk oyunları yarışmasından Demirci birinci oldu.


 BAŞARI BELGESİYLE ONURLANDIRILDILAR!
 

 

Demirci ilçesinde başarılı görev yapan memurlar Demirci Kaymakamı Atila Kantay tarafından başarı belgesiyle onurlandırıldı. MİNİKLERLE SELFİE
 

 Demirci Kaymakamı Atila Kantay Kerpiçlik İlkokulu öğrencilerini ziyaret etti. Ziyarette öğrencilerin “selfie” (özçekim) isteğini de kırmayan Kaymakam Kantay, hem selfie çektirdi hem de kendi çekti.


 AHATLAR VE AHMETLER İLKOKULUNA ZİYARET
 

 Demirci Kaymakamı Atila Kantay ilçeye bağlı Ahatlar ve Ahmetler mahallelerinde eğitim-öğretim veren okullarda ziyaret ederek incelemelerde bulundu.


 KAYMAKAM ÖĞRENCİ YEMEKLERİNİ DENETLEDİ
 

 

Demirci Kaymakamı Atila Kantay Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş ile birlikte taşımalı sistemle eğitim gören okullarda öğle yemeklerini denetledi.


 KAYMAKAM’DAN ÖĞRENCİLERE ZİYARET
 

 

Demirci Kaymakamı Atila Kantay okul ziyaretleri kapsamında Kerpiçlik İlkokulunu gezdi.


 KAYMAKAM KANTAY, ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPTI
 

 Demirci Kaymakamı Atila Kantay, İcikler Mahallesinde eğitim – öğretim veren okullarda öğretmenlerle toplantı düzenledi.


 KAYMAKAM KANTAY, DYNED ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ
 

 

Demirci Kaymakamı Atila Kantay Durhasan İlköğretim okulunu ziyaret ederek DynEd ile ilgili çalışmaları yerinde inceledi.


 KAYMAKAM HEM TANITTI HEM DE İKRAM ETTİ
 

 

Demirci Kaymakamı Atila Kantay, Mahmutlar Mahallesinde yapılan bir tören de ilçe dışından gelen konuklara Mahmutların meşhur köy ekmeğini hem tanıttı hem de ikram etti.


  ELEKTRİK KESİNTİSİ YAPILACAK!
 

 Gediz Elektrik Dağıtım A.Ş. Demirci ilçe yöneticiliğinden yapılan açıklamada;


 TÜRK OKÇULUĞUNA GÖNÜL VEREN MEHEL’DEN KAYMAKAMA ZİYARET
 

 Türk okçularının sevdalılarıyla birlikte Türk okçuluğunu canlandırmaya
çalışan Adnan Mehel, Demirci Kaymakamı Atila Kantay’ı makamında ziyaret etti.


 KESTANE KANSERİ İLE MÜCADELE EDECEKLER!
 

 

Demirci Kaymakamlığı’nın önderliğinde bir süre önce başlatılan kestane kanseri ile mücadele çalışmaları kapsamında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan “Bitki Zararlıları İle Mücadele” kursuna katılan 48 kursiyer belgelerini almaya hak kazandı.


 İZMİR ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜNDEN KAYMAKAM KANTAY’A ZİYARET
 

  İzmir Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal ve beraberinde OZM Şube Müdürü Tuncat Can ve Demirci Orman İşletme Müdür V. Faruk Yeşil Demirci Kaymakamı Atila Kantay’ı makamında ziyaret ettiler.


 DEMİRCİLİ KORE GAZİSİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
 

 Demirci ilçesinde yaşayan Kore gazisi İsmail Gülsen (85) bir süredir tedavi gördüğü Salihli Özel Can Hastanesinde vefat etti. Kore Gazisi Gülsen için ilçemizde askeri tören düzenlendi.


 KORE GAZİMİZ İSMAİL GÜLSEN HAKK’A YÜRÜDÜ
 

 

Kore Gazisi 1931 doğumlu İsmail Gülsen 01.02.2016 günü vefat etmiştir.


 CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİNDE MÜLKİ İDARE AMİRLERİ TOPLANTISI YAPILDI
 

 

Demirci Kaymakamı Atila Kantay Cumhurbaşkanlığı külliyesinde gerçekleştirilen Mülki İdare Amirleri toplantısına katıldı.


 TÜİK VERİLERİ AÇIKLANDI, 2015 YILI DEMİRCİ NÜFUSU 42.278
 

 

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Türkiye’nin nüfusu 78 milyon 741 bin 53 kişi, Manisa Nüfusunun 1 milyon 380 bin 366 kişi, Demirci nüfusunun ise 42 bin 278 kişi olduğu açıklandı.


 DEMİRCİ KAYMAKAMI ATİLA KANTAY CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİNDE GERÇKLEŞTİRİLECEK OLAN PROGRAMA KATILMAK ÜZERE ANKARA’YA GİTTİ
 

 

Demirci Kaymakamı Atila KANTAY 26.01.2016 Salı günü Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından  Mülki İdari Amirlerine verilecek resepsiyona katılmak üzere Ankara’ya gitti. 


 KAYMAKAMLIK MAKAMINDAN DUYURU !
 

 
 İlçemizde devam etmekte olan yoğun kar yağışı ve Meteorolojiden alınan bilgide bu gece meydana gelebilecek buzlanma ile 21 Ocak Perşembe günü devam etmesi tahmin edilen kar yağışı nedeniyle, İlçemizdeki anaokulları, ilk ve orta dereceli okullar ile liselerde 21 Ocak 2016 Perşembe günü eğitime bir gün süre ile ara verilmiştir.


 KAYMAKAMLIK MAKAMINDAN DUYURU !
 

 İlçemizde devam etmekte olan yoğun kar yağışı nedeniyle anaokulları, ilk ve orta dereceli okullar ile liselerde 18 Ocak 2016 Pazartesi günü eğitime bir gün süre ile ara verilmiş olup, Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelinde 1 gün süre ile idari izinli sayılması uygun görülmüştür.


 BİLİM,SANAYİ VE TEKNOLOJİ İL MÜDÜRÜNDEN DEMİRCİ KAYMAKAMINA ZİYARET
 

 Manisa Bilim, Sanayi ve Teknoloji  Müdürü Doç.Dr.Erbil Kalmış Demirci Kaymakamı Atila Kantay’a ziyarette bulundu.


 YEŞİLOBA’DA SERACILIK KURSUNA YOĞUN İLGİ
 

 

Demirci ilçesine bağlı Yeşiloba mahallesinde İŞKUR ile Demirci Halkeğitim Merkezi Müdürlüğün işbirliği ile açılan “Örtü Altı Sebze Yetiştiriciliği” kursu yoğun ilgi gördü.


 DEMİRCİ'DEN BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİNE 3 TIR YARDIM MALZEMESİ
 

 Demirci ilçesinde, Demirci Belediyesi ile İnsani Yardim Vakfı (İHH) Manisa Şubesi ve sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği kampanyada, Bayırbucak bölgesindeki Türkmenlere gönderilmek üzere 3 TIR yardım malzemesi gönderildi.


 KAYMAKAMLIK MAKAMINDAN DUYURU!
 

 İlçemizde dün akşamdan beri devam etmekte olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar ile liselerde 4 Ocak 2016 Pazartesi günü eğitime bir gün süre ile ara verilmiş olup, Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelinde 1 gün süre ile idari izinli sayılması uygun görülmüştür. 


 SEVGİLİ DEMİRCİMİZİN YENİ YILI KUTLU OLSUN
 

 Demirci Kaymakamı Atila Kantay yeni yıl kutlama mesajı yayınladı.


 DEMİRCİ TOHUMLARI TESCİLLENİYOR
 

 

Demirci Kaymakamı Sayın Atila KANTAY’ın önderliğinde İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İslam KÖSE ve Kaymakamlık Proje Ekibi ilçedeki organik tarım hareketine ivme kazandırmak üzere İzmir Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüne 24.12.2015 tarihinde ziyarette bulunuldu. 


 EVİ YANAN DÖRT ÇOCUK BABASINDAN HERKESİ DUYGULANDIRAN DAVRANIŞ
 

 

03 Kasım 2015 tarihinde İlçemiz Kazancı Mahallesi Çat Çiftliğinde ve 26 Kasım 2015 tarihinde Sayık Mahallesinde meydana gelen yangınlarda 4 vatandaşımıza ait evler yanarak kullanılamayacak hale gelmişti.


 EMEKLİ SUBAYLAR DERNEĞİ DOĞA SPORLARI TOPLULUĞUNDAN AKINCILAR YOLUNA ZİYARET
 

 

Harbiyeli Doğa Yürüyüşçüleri ve Emekli Subaylar Derneği Doğa Sporları Topluluğu Akıncılar Yolunu gezdiler.


 VATANDAŞLARIMIZI BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA BROŞÜR DAĞITILDI.
 

 

Vatandaşlarımızı telefon ile dolandırıcılığa dikkat çekmek ve motosiklet sürücüleri için kask takmanın önemini belirtmek amacıyla bilgilendirme broşürü basılmıştır.


 İZCİLİK FEDERASYONUNDAN BEKLENEN HABER GELDİ
 

 “Demirci Akıncıları Milli Bilinç Kampı” 27-31 Ağustos 2016 tarihleri arasında gerçekleşecektir.


 KORE GAZİSİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
 

 

83 yaşındaki Kore Gazisi Ali Karakulak askeri tören ile son yolculuğuna uğurlandı.


 KORE GAZİMİZ ALİ KARAKULAK HAKK’A YÜRÜDÜ
 

 

İlçemiz Yeşiloba Mahallesi nüfusuna kayıtlı 1932 doğumlu Ali Karakulak tedavi gördüğü Turgutlu Devlet Hastanesinde vefat etmiştir.


 DEMİRCİ KAYMAKAMI ATİLA KANTAY MEVLİD KANDİLİ MÜNASEBETİ İLE KUTLAMA MESAJI YAYINLADI
 

 

Kaymakamımız Atila Kantay 22 Aralık Salı gününü 23 Aralık Çarşamba'ya bağlayan gecede idrak edilecek olan Mevlid Kandili münasebeti ile kutlama mesajı yayınladı.


 HİKMET ARSAL ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN MEVLANA’YI ANMA GÜNÜ
 

 

Hz Mevlana’nın 742. Vuslat yıl dönümü sebebiyle, Hz Mevlana’yı anma ve anlama programı 17 Aralık 2015 Perşembe günü Ticaret ve Kültür Merkezinde saat 11.00’da başladı.


 SAĞLIK-SEN'DEN KAYMAKAM KANTAY'A ZİYARET
 

 

Manisa Sağlık-Sen İl Başkanı ve yönetimi kurulu üyeleri Demirci Kaymakamı Atila KANTAY’I Makamında ziyaret etti. 


 KESTANE KANSERİ İLE MÜCADELE DEVAM EDİYOR
 

 Demirci Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Ofisi tarafından hazırlanan Kestane Kanseri ile mücadele projesinin çalışmaları hızla sürdürülmektedir.


  TÜRKİYE İZCİLİK FEDERASYONUNDAN DEMİRCİ KAYMAKAMI ATİLA KANTAY’A ZİYARET
 

 

Türkiye İzcilik Federasyonu (TİF) Teknik Kurulu Başkanı Süheyla Subaşı ve beraberindeki heyet Demirci Kaymakamı Atila KANTAY’ı makamında ziyaret etti.


 MANİSA VALİ YARDIMCISI KIRILMAZ’DAN DEMİRCİ’YE TEŞEKKÜR ZİYARETİ
 

 

Manisa Vali Yardımcısı Dr. Muhammed Kırılmaz, Demirci ilçesinin Dyned te ki başarısından ötürü teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Demirci ziyaretinde Vali Yardımcısı Dr. Muhammed Kırılmaz’a İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Kaya, İl Dyned sorumlusu Dyned İl Koordinatörleri Deniz Akın  ve Ali Tunca’da eşlik etti.


 ÜNLÜ SANATÇI MERSİNLİ İSMAİL’DEN KAYMAKAM KANTAY’A ZİYARET
 

 

Türk Müziğinin tanınmış isimlerinden Mersinli İsmail Demirci Kaymakamı Atila Kantay’ı makamında ziyaret etti.


 NECİP FAZIL KISAKÜREK ANADOLU LİSESİ'NDEN KAYMAKAMA ZİYARET
 

 

24 Kasım Öğretmenler günün de unutulmaz bir programa imza atan Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi okul yönetimi ve öğrencileri Demirci Kaymakamı Atila Kantay’a ziyarette bulundu.


 SAYIK’LI HACI MOLLA’NIN EVİNE ZİYARET
 

 

Demirci Kaymakamı Atila Kantay, Kurtuluş Savaşında önemli rol üstlenen Demirci Akıncıları’nı gelecek nesillere aktarmak için çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirtti.


 GEZİ YAZILARI YAZARI ERSİN DEMİREL AKINCILAR YOLUNU GEZDİ
 

 

Profesyonel yürüyüş ve bisiklet rehberi, çeşitli dergilerde (Has Seyahat, Gezi Travel, Skylife, Atlas Tatil, Kamil Koç Yolculuk) gezi yazıları yazarı Ersin Demirel “Akıncılar Yolu”nun konuğu oldu.


 SAYIK MAHALLESİNDEKİ YANGIN KORKUTTU
 

 

Demirci ilçesine bağlı Sayık mahallesinde çıkan yangın da 3 ev yanarak kül oldu.


 DEMİRCİ KAYMAKAMI ATİLA KANTAY’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ
 

 Ak Parti Heyeti Kaymakamımız Atila Kantay’ı makamında ziyaret etti.


 DEMİRCİ KAYMAKAMI ATİLA KANTAY'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KONUŞMASI
 

 

Elleri Öpülesi, emektar  ve çalışan öğretmenlerimiz, değerli öğretim üyelerimiz,


 ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMININ ARDINDAN KAYMAKAMA ZİYARET
 

 

Ressam İsmail Çeşmeci Demirci Ticaret ve Kültür Merkezinde resim sergisi açtı. 


 RESSAM ÇEŞMECİ’DEN RESİM SERGİSİ
 

 

Ressam İsmail Çeşmeci Demirci Ticaret ve Kültür Merkezinde resim sergisi açtı. 


 İLÇEMİZDE ÖĞRETMENLERİN GÜNÜ UNUTULMAYACAK BİR PROGRAM İLE KUTLANDI
 

 Demirci ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler günü düzenlenen törenlerle kutlandı


 İSMAİL ÇEŞMECİ'DEN ATİLA KANTAY'A ZİYARET
 

 

                BOTAŞ Genel Müdürlüğünde Finansman ve Muhasebe Daire Başkan olarak görev yapan hemşerimiz Ressam İsmail Çeşmeci Demirci Kaymakamı Atila Kantay’ı makamında ziyaret etti.


 TARİHLE DOĞANIN İZİNDE YÜRÜYÜŞ “AKINCILAR YOLU”
 

 

Demirci Eğitim Fakültesi, Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinden, Demirci’de görev 
yapan memurlardan ve Demirci halkından oluşan 28 kişilik yürüyüş gurubu, 14 Kasım 2015 Cumartesi günü Akıncılar Yolunun Yemen Dede-Mahmutlar arasındaki yaklaşık 20 km. uzunluğundaki bölümünü yürüdü. 


 ATİLA KANTAY’A MAKAMINDA ZİYARET
 

 

Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Taner Akıncı, Cumhuriyet Başsavcısı Alirıza San Demirci Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Şevken ve Savsı Sinan Emirler İlçe Kaymakamı Atila Kantay’ı makamında ziyaret ettiler.


 FAKÜLTE ÖĞRENCİLERİNİN BİR AYAĞI ARTIK YURTDIŞINDA
 

 

Yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile ortak projeler üretip hayata geçirmeleri, kısa süreli olarak öğrencileri Avrupa imkanları ile buluşturmak amacıyla Demirci Eğitim Fakültesi bünyesinde hizmet verecek olan Erasmus+ servisi düzenlenen törenle hizmete açıldı.


 KAYMAKAMIMIZDAN GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ
 

 İlçemiz Kazncı Mahallesinde evi yanan aileyi İlçe Kaymakamı Atila Kantay ziyaret etti.


 AKINCILAR YOLUNDA SONBAHAR MANZARALARI
 

 

Demirci Akıncıları bir buçuk yıl düşman içinde yoksul ve her taraftan çevrili yalçın dağlarda, ormanlarda kendi güçleriyle dayandılar, saldırdılar… Ya kurtuluş ya ölüm düşünce ve ümidiyle her daim başları dik, göğüsleri kabarık ve iman dolu, vatanımız, milletimiz ve dinimiz için aç susuz, mücadele ettikleri dağlardan, yollardan görüntüler.


 100.000 AVROLUK HİBENİN KAPILARI ARALANIYOR
 

 

Demirci Kaymakamlığı Proje Ofisince Hazırlanan Toplam 100.000 Avroluk hibe miktarı olan “ Demircide Organik F.İ.K.İ.R. (Farkındalık,  İnovasyon,  Kalkınma, İstihdam, Rehberlik) ” adlı proje değerlendirmeler sonucunda ön elemeden geçmiştir.


 ATAMIZI SAYGIYLA ANDIK
 

 

Ulu Önder Atatürk’ün ölümünün 77. yılı anma etkinlikleri tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de yapılan programla anıldı.


  10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA PROGRAMI
 

 Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Ebediyete İntikal edişinin 77.  Yıl dönümü Anma Programı.


 MESAİ SAATLERİ DEĞİŞİYOR !
 

 Sabah: 08.00-12.30 Öğle: 13.30-17.00 olan mesai saatleri,  9 Kasım 2015 Pazartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere Sabah: 08.00-12.00 Öğle: 13.00-17.00 olarak değiştirilmesi uygun görülmüştür. İLK YABANCI TURİST GURUBU AKINCILAR YOLUNU GEZDİ.
 

 Turist Grubu Akıncılar Yolunu ve Mahmutlar Mahallesini Gezdi.


 KAYMAKAMIMIZ ATİLA KANTAY'IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KONUŞMASI
 

 

Demircinin kıymetli Hanımefendileri, değerli beyefendileri;


 CUMHURİYETİMİZİN KURULUŞUNUN 92. YILDÖNÜMÜNÜ COŞKUYLA KUTLADIK
 

 

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 92. Yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de düzenlenen törenlerle kutlandı.


 CUMHURBAŞKANINIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MÜNASEBETİYLE CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI YAYINLADI
 

 

Cumhurbaşkanınımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Münasebetiyle Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı Yayınladı


 CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI BAŞLADI
 

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başladı. 


 ALMANYA GİFHORN ŞEHRİNDEN İLÇEMİZE ZİYARET
 

 

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi ve Gifhorn Meslek Okulu işbirliği ile kültürel bir dostluk başlatmak amacıyla hazırlanan proje kapsamında Almanya’nın Gifhorn şehrinden 18 kişilik grup Demirci ilçesine ziyarette bulundu.


 KAMU ÇALIŞANLARI 30 EKİMDE İDARİ İZİNLİ SAYILACAK
 

"Sayın Başbakanımız 30 Ekim Cuma günü kamu çalışanlarının idari izinli sayılmaları ile ilgili genelgeyi imzalamıştır. Kurum yöneticileri gerekli asgari personeli görev başında bulunduracaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" 


  29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI
 

 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Programı;


 EĞİTİM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN DEMİRCİ KAYMAKAMI ATİLA KANTAY’A ZİYARET
 

 Eğitim Fakültesi öğrencilerimiz Kaymakamımız Atila Kantay'ı makamında ziyaret ettiler. 


 KAMUOYUNA DUYURU
 

 Demirci Kız Yurdu Öğrencilerinde görünen akut gastroenterit olgular hakkında yapılan tahliller temiz çıktı.


 KESTANE HASTALIKLARI VE ZARARLILARI İLE MÜCADELE SEMİNERİ DÜZENLENDİ
 

 

Mahmutlar, Çanakçı ve Söğütçük Mahallelerindeki vatandaşlarımızın yoğun katılımı ile İzmir Orman Bölge Müdürlüğü Orman zararlıları ile mücadele Şube Müdürü Tuncay CAN tarafından “Kestane hastalıkları ve zararlıları ile mücadele” semineri düzenlendi. KAYMAKAMIMIZ ATİLA KANTAY’A İADEİ ZİYARET
 

 Kaymakamımız Atila Kantay'a iadei-i ziyarette bulunuldu ve Demirci Akıncıları ile ilgili anılar anlatıldı.


1 2 3 4 5 6 7 8 . . . 13


Bu içerik toplam 3.445.121 kez gösterildi, Site toplam 4.500.167 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 145 kişi geziyor.

          

Demirci Kaymakamlığı ©2007 Tüm haklari saklıdır.İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

T.C. DEMİRCİ KAYMAKAMLIĞI
TEL-FAX: 90 236 462 13 01 Email:demirci@icisleri.gov.tr