T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 

 


Bulunduğunuz Yer: GENEL HABER ARŞİVİ

 MANİSADA ZAFER DEMİRCİ’NİN
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından Sürdürülebilir Kırsal & Kentsel Altyapı Mali Destek Programı sonuçları açıklandı. Demirci Kaymakamlığının (Köylere Hizmet Götürme Birliği) hazırladığı BEREKET DEPOSU projesi kamu kurumları içerisinde birinci sırada kabul edildi.

            Manisa, Kütahya, Afyon, Uşak illerinde Valilikler, Kaymakamlıklar, Belediyeler, Ticaret, Ziraat Odaları, Üniversitelerin hazırladığı çok sayıda proje içinde kabul edilen 13 projeden biri Demirci Kaymakamlığı projesidir.

            13 projeden sadece 4 tanesi Manisa iline ait olup, bunlar Demirci Kaymakamlığı, Manisa Valiliği, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası ile Gördes Ziraat Odasının projeleridir.

            Konu ile ilgili açıklama yapan Demirci Kaymakamı Yalçın SEZGİN, kabul edilen projenin Bereket Deposu adı altında yapılacak olan soğuk hava depolama sistemi olduğunu proje ile Demirci’ye yaklaşık 1.000.000.-TL (bir milyon)’lık soğuk hava deposu kazandırdıklarını söyledi.

            Kaymakam Yalçın SEZGİN projenin, Kaymakamlık proje ofisinde asli görevlerinin yanında gönüllü olarak özveri ile görev yapan Birlik Müdürü Bülent YILMAZ, İlçe AR-GE Formatörü Sıla SEZGİN, İlçe Tarım Müdür Vekili Ali KAYMAK, CBÜ Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Pınar PEHLİVAN, Borlu İlköğretim Okulu Müdürü Bilal ÇETİNKAYA ve Mamutlar İlköğretim Okulu Müdürü Ekrem ULUS tarafından hazırlandığını belirtti.

SEZGİN, Proje Ofisinde görev alan personelin Zafer Kalkınma Ajansına bugüne kadar hazırladığı üç projenin de ajans tarafından kabul edildiğini ve bununda Manisa İlinde tek örnek olduğunu ifade etti.

SEZGİN proje ofisinin çalışmalarının Demirci Kalkınmasına büyük katkısı olacağını, Bereket Ana toprak tahlil laboratuarı ile başlayan ve Bereket Deposu soğuk hava sistemleri ile devam eden süreçte Demirci Tarımının üretim, verimlilik ve kazanç noktasında sıçrama kaydedeceğini söyledi.

Bundan sonra Demirci’de üretilen ürünlerin Demirci’de işlenerek katma değer sağlayıcı ve markalaşmaya dayalı projeler hazırlayacaklarını ifade eden SEZGİN, ilçenin kalkınması için bu çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Kaymakam SEZGİN ayrıca, projenin iştirakçisinin Manisa İl Özel İdaresi olduğunu proje ortakları arasında ise Demirci Ziraat Odası başkanlığının bulunduğunu sözlerine ekledi.


 

 


Bu içerik toplam 3.387.325 kez gösterildi, Site toplam 4.433.538 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 18 kişi geziyor.

          

Demirci Kaymakamlığı ©2007 Tüm haklari saklıdır.İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

T.C. DEMİRCİ KAYMAKAMLIĞI
TEL-FAX: 90 236 462 13 01 Email:demirci@icisleri.gov.tr